Druk 3D Szczecin – BiteMedia

druk 3d szczecin

            Wielokrotnie wpisywałeś w wyszukiwarkę Google druk 3D Szczecin i nie znalazłeś dobrych fachowców w tej dziedzinie? Twoja zła passa właśnie się skończyła z chwilą, gdy trafiłeś na naszą stronę. Nasza firma działa na rynku od 2015 roku i cechuje nas duża dawka doświadczenia w naszym fachu. Oferujemy zarówno wydruk gotowych projektów, które są podsyłane przez klienta, jak i przygotowanie takiego projektu na życzenie klienta. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie osoby zainteresowanej wydrukiem. Nie tylko drukujemy, ale również malujemy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Do tej pory wykonywaliśmy gadżety i figurki z różnych gier, a także produkcji filmowych, statuetki dla szczecińskiego oddziału Związku literatów Polskich, biżuterię i wiele innych przedmiotów. Często można nas znaleźć raz w roku przy stoisku ZLP podczas Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych Pod Platanami, a także na zakończeniu Szczecińskiej i Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji w szczecińskim ogrodzie różanym. Przy tych okazjach sprzedajemy swoje wyroby nieco taniej, więc warto do nas podejść, a część dochodu ze sprzedaży przeznaczamy na rzecz wcześniej już wspomnianego Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie – warto dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju szczecińskiego środowiska literackiego. Warto również wspomnieć, że nasza firma była również sponsorem jednego z tomików poezji wydanego w ramach serii: akcent kandydatki do ZLP. Nie boimy się działalności charytatywnej, ale wróćmy do samego druku 3D.

 

Druk 3D Szczecin oferta, z jakich technologi korzystamy?

            Oferujemy wydruk w dwóch metodach. Pierwszą z nich jest Druk SLA Szczecin, czyli Stereolitografia. Pewnie zastanawiacie się, na czym to polega. W końcu nie spotykacie się na co dzień z takimi nazwami. Już tłumaczymy. Jest to utwardzanie płynnej żywicy światłoczułej wiązką lasera, które gwarantuje dobrą jakość, a także ostrość tworzenia detali. Technologia ta umożliwia druk skomplikowanych geometrii z zachowaniem wysokiej w precyzji w połączeniu z możliwością stosowania szerokiej gamy materiałów funkcjonalnych. Warto zaznaczyć, że jest to najbardziej precyzyjna z technologii druku 3D szczecin. Umożliwia odwzorowanie najbardziej szczegółowych elementów modeli. Oczywiście, nie jest to jedyna metodą znajdująca się w naszej ofercie.

            Druga metoda nosi nazwę FDM. Zakładamy, że jej nie kojarzycie, więc już tłumaczymy, na czym to polega. Polega to na warstwowym nakładaniu przetapianego materiału termoplastycznego na drukowany model. Opisana technologia daje możliwość tworzenia modeli użytkowych, prototypów, makiet marketingowych, czy też elementów kompozytowych. Jest to najbardziej optymalna metoda szybkiego prototypowania części, które muszą zachować wymaganą, standardową tolerancję. Występuje tutaj gwarancja wysokiej jakości, przystępności cenowej oraz krótkiego czasu realizacji.

            Oczywiście obie metody można łączyć. Wytwarzamy również obiekty za pomocą obu metod. Przykładem są statuetki wręczane podczas spotkań autorskich promujących tomiki poezji. Sama statuetka i jej podstawa wykonane są przed chwila opisaną metodą FDM. Z kolei tabliczka z napisem wykonywana jest metodą SLA. Wszystkie elementy zostają sklejone i pomalowane – tak powstaje piękna statuetka. Jeśli będziecie zainteresowani drukiem 3D za pomocą obu metod, to chętnie Wam pomożemy.

druk 3d szczecin groot

            Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale druk 3D ma swoją historię. Nasza firma ją z radością kontynuuje. A zaczęła się ona w 1984 roku, kiedy to Chuck Hull opracował pierwszą technikę drukowania przestrzennego. Opatentował ją dwa lata później jako Stereoligrafię (SLA). W tym samym roku Charles Hull zakłada firmę 3D Systems, która zajmuje się komercyjna produkcją drukarek 3D. Z kolei w 1988 roku zostaje opracowana technika wydruku FDM przez Scotta Crumpa.