Druk 3D Poznań

Drukowanie 3D Poznań

 

Drukowanie 3D Poznań

 

W naszej pracowni znajduje się zespół profesjonalistów, dla których drukowanie 3D Poznań nie jest niczym nowym. Jesteśmy na bieżąco z najnowszymi technologiami i możliwościami, jakie niesie ze sobą druk 3D, wydruki 3d, grafika, modelowanie 3D i animacja (VR). Dodatkowo oferujemy wycinanie ploterem, frezowanie cnc oraz logo 3D. Specjalizujemy się w tworzeniu (drukowaniu) prototypów i modeli przestrzennych wykonanych z tworzywa sztucznego. Posiadamy najnowszej generacji drukarki 3D przeznaczone do wydruku precyzyjnych, jak również skomplikowanych elementów, także ruchomych.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, zwracając szczególną uwagę na każde zlecenie i sugestie zleceniodawcy bez względu na poziom trudności i cenę końcową

DRUK 3D (druk przestrzenny) – innowacyjna technologia produkcji

 

O pierwszym druku przestrzennym można było usłyszeć już 1984 roku, jednak samo określenie “Druk 3D” zostało użyte dopiero w 1996 roku. Jednak na przestrzeni technologia była ulepszana, a  druk 3D stawał się coraz tańszy. Pierwszą drukarkę domową (RepRap) mogliśmy już zobaczyć w 2006 roku, a po trzech latach opracowano drukarkę do samodzielnego montażu. Natomiast masowa produkcja ruszyła w 2013 roku.

 

Czym jest druk 3D i gdzie jest wykorzystywany?

 

Drukowanie 3D ( drukowanie przestrzenne) działa na zasadzie wytwarzania fizycznego obiektu poprzez nanoszenie kolejnych warstw materiału. Tą technologię nazywamy również technologią addytywną lub generatywną, a potocznie określa się ją mianem druku 3D. Taki druk potrzebuje czterech bardzo istotnych elementów tj. trójwymiarowego modelu komputerowego, programu do obróbki modelu czyli tzw. slicera, maszyny czyli drukarki 3D oraz materiału do druku np. plastikowej żyłki, żywicy czy proszku w zależności od technologii.

 

Między innymi druk 3D Poznań wykorzystywany jest w przemyśle, studiach projektowych, edukacji, modelarstwie itp. Ogólnie używa się go również w motoryzacji czy medycynie. Nie trzeba posiadać inżynierskich umiejętności, aby móc korzystać  z druku 3D. W sieci możemy spotkać wiele interesujących modeli do wydrukowania, a dodatkowo istnieje możliwość skanu 3D lub jeżeli mamy jakiś projekt w głowie możemy się zwrócić do firm które odpłatnie projektują modele trójwymiarowe. Sam proces drukowania nie wymaga specjalnych umiejętności mimo to trzeba nauczyć się ustawiać odpowiednią temperaturę do danego materiału , wypełnienie modelu czy wiedzieć kiedy należy użyć podpór. Brzmi strasznie ale w praktyce po kilku modelach nie sprawia nam to trudności. 

Zadzwoń teraz!