Druk 3D Wrocław

Drukowanie 3D Wrocław

 

Drukowanie 3D Wrocław

 

CZYM JEST DRUK 3D I JAKIE POSIADA MOŻLIWOŚCI TECHNOLOGICZNE?

 

Druk 3D jest to technika szybkiego wytwarzania modeli trójwymiarowych w oparciu o dokumentację wirtualną albo mówiąc prościej pozwala przenieść wirtualne projekty do trójwymiarowej rzeczywistości. W przeciągu kilku lat pojawiły się drukarki niskobudżetowe, tak więc  technologia druku 3d może być wykorzystywana przez każdego. Głównie jednak zastosowanie dla druku 3d znajdą: architekci, projektanci, modelarze, inżynierowie, lekarze, odlewnicy, hobbyści ale także każdy kto chce dzięki drukarce 3D upiększyć swój pokój o różnego rodzaju przydatne przedmioty lub ozdoby.

 

Profesjonalny druk 3d Wrocław to firma, która oferuje usługę druku 3D. Zadbaliśmy o to, aby zaopatrzyć się w sprzęt najnowszej generacji, który zapewnia najlepszej jakości wydruki 3D. Każdy wydrukowany obiekt w technologii 3D jest wykorzystywany w wielu dziedzinach. Pozwala na wytworzenie trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu 3D wykonanego za pomocą specjalnego oprogramowania.

Kiedy wygenerujemy plik STL, przystępujemy do dobrania odpowiedniego materiału, idealnie nadającego się do konkretnego projektu. W kolejnym etapie określamy wielkość warstwy i stopień wypełnienia obiektu, a następnie należy dobrać optymalne parametry wydruku. Po wykonaniu danego wydruku 3D, usuwamy materiał podporowy oraz obrabiamy gotowy już wydruk.

Najczęściej używane materiały do drukarek 3D

 

W naszej firmie drukowanie 3D Wrocław polega na wykorzystaniu najbardziej popularnych i trwałych materiałów nazywanych filamentami. Do najbardziej popularnej technologii zalicza się FDM, która jest powszechnie stosowana w drukarkach przeznaczonych do domowego użytku. W FDM wykorzystuje się bardzo mocny kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy (ABS). Nieco łatwiejszy w obróbce jest polilaktyd (PLA), który dodatkowo charakteryzuje się biodegradowalnością. Jeśli chcemy wydrukować obiekt przezroczysty, a jednocześnie wytrzymały, można użyć takiego samego materiału, jaki jest używany do produkcji plastikowych butelek. Mowa tu o PET. W przypadku drukarek przemysłowych wachlarz wykorzystywanych do drukowania przestrzennego materiałów jest o wiele szerszy i obejmuje między innymi papier, gumę, metal, a nawet beton.

 

Zarówno drukarki 3D jak i technologia drukowania przestrzennego staje się coraz bardziej zaawansowana. To sprawia, że jej wykorzystanie jest nie tylko coraz łatwiejsze, ale również coraz tańsze. Najprawdopodobniej już za kilka lat druk 3D stanie się tak samo popularny, jak druki dwuwymiarowe. 

 

W jaki sposób wyceniane są druki 3D

 

Aby dokonać wyceny druku 3D konieczne jest wysłanie pliku w formacie STL lub innym akceptowanym. Na podstawie trójwymiarowego modelu, można już podać dokładny koszt usługi. 

Druk 3D Wrocław cena zależy od charakteru i jakości produktu — zawsze prezentujemy kilka propozycji do wyboru. Można z nami również skontaktować się z nami bezpośrednio, by otrzymać szczegółowe informacje i pomoc w zakresie doboru odpowiedniej techniki, która pomoże Ci uzyskać najlepszy wydruk 3D.

Z naszej strony możemy zaoferować automatyczną wycenę, gdy interesuje Cię druk 3D. Cena zależy od kilku parametrów: rodzaju materiału, ilości wypełnienia . Dzięki automatycznej wycenie drukowanie w 3D staje się proste i przyjemne.

Zadzwoń teraz!